Skip links

Процедура затвердження абсольвентів

Абсольвентом ЛШ можна стати лише за результатами відбутого вишколу. Деякі учасники завдяки високим оцінкам в підсумку точкування стають ними відразу після завершення табору. Якщо ж оцінки учасника говорять про потребу вдосконалень певних навичок, учаснику буде рекомендовано відбути в Проводі — в Старшині чи інструктором якоїсь ділянки, певну кількість таборів — від одного до трьох. Якщо учасник показав незадовільні результати в ході вишколу, йому буде рекомендовано відбути ЛШ ще раз. Інколи процес затвердження результатів вишколу може затягнутись з огляду на складність системи точкування і етапу перевірки оцінок.

Для надання абсольвентури учасник повинен отримати заповнений бланк «Оцінки члена проводу табору УПЮ» від комеданта відбутого табору.

Якщо претендент на абсольвентуру сам виконував обо’язки коменданта табору, документ мусить заповнити член пластового проводу відповідного рівня (Зв’язковий, Голова СТК, КТК чи інший уповноважений на таку оцінку член проводу).

Бланк повинен бути заповнений рукою і відскановано у форматі pdf. Учасник надсилає їх на розгляд відповідному крайовому референту ЛШ в Америці (lisovashkola@gmail.com) чи Україні (lsh.in.ua@gmail.com). Після ознайомлення і затвердження відповідного кандидата, йому надсилають відповідну посвідку та відзнаку або ж вручають осібно і привселюдно при вдалій нагоді.

Особа, що заповнює опінію потенційного кандидата на абсольвентуру повинна відчувати відповідальність за об’єктивність власної оцінки. Нечітка чи неправдоподібна оцінка кандидата може призвести до надання абсольвентури невідповідній особі, що знецінить вагу відзнаки абсольвента ЛШ, методу Школи і багатьох інших важливих речей. А що найгірше, такий хід справ може позначитись на якості у вихованні пластового юнацтва. Отже, варто пильно поставитись до заповнення відповідного документа, пам’ятаючи, що він зберігатиметься в архівах ЛШ і може слугувати офіційним пластовим документом.

Завантажити бланк опінії