Skip links

ЛШ в Україні

Лісова Школа в Україні вперше відбулась в 1993 році. Їй передував вишкіл майбутнього коменданта і також багаторазового члена проводу на ЛШ в Америці. Комендантом першої Школи був Богдан Генега, його багаторічним партнером с праві щорічного переведення вишколу був добрий друг Богдан Гасюк.
За рік до старту Школи в Україну завітав один із засновників ЛШ – Петро Содоль, який брав участь в різноманітних пластових заходах, а також мав почесну місію – затвердити місце переведення Лісової Школи в Україні. З кількох варіантів друг Содоль обрав Гнилий Потік, як найбільш вдале і відповідне. З 1993 року ЛШ в Україні незмінно відбувається на одному і тому ж місці, яке встигло обрости своїми міфами і силою.

Референтура

Першим Референтом ЛШ в Україні також був Богдан Генега, який розвивав вишкіл до 2001 року. Заклав відповідні організаційні фундаменти, закупив реманент, тримав зв’язок з Головною Референтурою ЛШ за океаном, робив спробу заснувати Фонд ЛШ для щорічного ефективного переведення вишколу. Ідея Богдана з Фондом врешті була реалізована, але роками згодом.
З 2001 до 2018 року Крайовим Референтом в Україні був Любко Олійник, котрий перейняв естафету і в свій спосіб продовжував розвивати ЛШ на терені України. В цей час з’яивився сайт, вишколи відбувались щороку з великим попитом на участь в Школі.
З 2018 року обов’язки Крайового Референта виконує Ростик Пужаковський. Історія триває.

0014 (1)

пл. сен. Ростик Пужаковський, ЛЧ
крайовий Референт

Підтримати

Ми прагнемо забезпечити сталий розвиток і високу планку юнацьких пластових таборів. ЛШ робить це вже понад пів століття, виховуючи та навчаючи інструкторів і членів проводу. Для досягнення цієї мети сьогодні працює багато людей. Масштаб проекту і виклики, які стоять перед нами потребують участі тих, хто відчуває вагу і цінність пластової методи, їхнього плеча поруч.

Будемо раді, якщо ти підставиш своє в будь-який зручний спосіб.

Терен

Терен ЛШ в Україні  – це каскад галявин недалеко від Славська, Львівської області. Його обрав з поміж кількох варіантів Петро Содоль, будучи в Україні в 1992му році. Він разом з Богданом Генегою особисто відвідав майбутнє місце табору і потвердив його як дуже добре для ЛШ і схоже на те, де Лш відбувається в Америці, на Ґантері. Терен ЛШ в той час був оточений густим смерековим лісом, віддалений від цивілізації – дістатись до нього можна було лише вгору течією Гнилого Потоку. Також існувало багато легенд в більшій чи менші мірі підтверджених про упівські криївки на горі Кливі і вздовж Гнилого Потоку. Все це були дуже вдалі прикмети для місця такого вишколу, як ЛШ.

Пісні ЛШ в Україні

  • пісня
  • пісня
  • пісня
  • пісня
  • пісня
  • пісня
  • пісня

Тексти та аудіовиконання пісень Ви можете знайти тут. Також запрошуємо переглянути аудіоархів ЛШ.

Учасники про ЛШ в Україні

“Посміхаюсь, пишучи всі ці рядки, і щиро дякую всім, хто творив цьогорічну Лісову Школу. А всім, хто ще не відчув, що таке tempo ЛШ та що значить співати обнявшись Вальс ЛШ десь на вершині гори, авторитетно рекомендую — на наступний рік пакуйте свої еліти, адвенчери та терри і сідайте в червоний Ікарус, щоб відчути всі найкращі моменти пластування та зрозуміти себе.” – ст.пл.скоб Андрій Жовтанецький, ПР

 

“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.” – Микола Захарчук (ЛШ 62)

Затвердження абсольвентури

Абсольвентом ЛШ можна стати лише за результатами відбутого вишколу. Деякі учасники стають ними відразу після завершення табору завдяки високим оцінкам в підсумку точкування. Якщо ж оцінки учасника говорять про потребу вдосконалень тих чи інших навичок, учаснику буде рекомендовано відбути в Проводі, на посаді в Старшині чи інструктором якоїсь ділянки, певну кількість таборів — від одного до трьох. Якщо учасник показав незадовільні результати в ході вишколу, йому буде рекомендовано відбути ЛШ ще раз. Інколи процес затвердження результатів вишколу може затягнутись з огляду на складність системи точкування і етапу перевірки кожної з оцінок. читати далі…

ЛШ 2021 в Україні

Дати: 17-30.07.2021
Місце: Гнилий потік
Комендант: Сергій Корольчук – serhi.korolchuk@gmail.com

Детальнішу інформацію можна переглянути тут.